Start

YOUNG DRUM HERO

djXII Ogólnopolski Konkurs Gry na Zestawie Perkusyjnym – Young Drum Hero odbędzie się w październiku 2015 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Opolu w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu DRUM FEST.

Grand Prix konkursu Young Drum Hero by Sabian 2017 zdobył OLAF RYKAŁA.

Kategoria wiekowa do lat 16:
1.Jan Pieniążek
2.Dagmara Karandys
3.Filip Preisner

Kategoria wiekowa 17-23:
1.Daniel Połeć
2.Adrian Trepka
3.Natalia Krząkała

Tradycją konkursu stała się Nagrodę Przewodniczącego Jury. Werbel Tama S.L.P. ufundowany przez Tama Polska i Darka Brzozowskiego trafił w ręce Olafa Rykały. Decyzja Daraya była jego indywidualnym wyborem.
Nagrodę specjalną już w pierwszym dniu zmagań otrzymał Mikołaj Siciak, który był najmłodszym uczestnikiem konkursu (10 lat) i mimo, że nie dostał się do ścisłego grona finalistów, został doceniony przez jury z racji odważnego doboru utworu oraz dobrego wykonania, które rokuje nadzieję na przyszłość młodego muzyka.
Ponadto do niedzielnego finału zostali zakwalifikowani w kategorii do lat 16: Jakub Hausman i Wiktor Szklarz. W kategorii 17-23: Michał Czwichocki i Piotr Szałajko.

W tym roku w skład jury wchodzili: George Kollias, Russ Miller oraz polski gość Darek „Daray” Brzozowski. Naczelny magazynu Perkusista Maciej Nowak pełnił rolę sekretarza i koordynatora działań jury.

Konkurs składał się z 3 etapów.
1 etap to zgłoszenia eliminacyjne na stronie drumcover.pl
Po zamknięciu zgłoszeń komisja eliminacyjna w składzie Daray, magazyn Perkusista oraz Sabian Polska wybrało 18 perkusistów i 2 perkusistki. W dwóch kategoriach wiekowych (do lat 16 oraz 17-23) równo po 10 osób. Komisja wybrała także po jednym kandydacie na listę rezerwowych.
2 etap to sobotni półfinał już na festiwalu w Opolu. Z grona uczestników jury wybrało w tym roku 5 finalistów z młodszej grupy wiekowej i 6 ze starszej grupy wiekowej. Różnica podyktowana była poziomem gry uczestników. W grupie młodszej jury było jednomyślne, w grupie starszej obrady trwały dłużej i osiągnięto konsensus wybierając szóstkę finalistów.
3 etap to niedzielny finał w Opolu, gdzie kandydaci prezentowali swoje umiejętności, grając utwory z podkładami lub też (w zależności od wyboru) prezentując się w solowej aranżacji.

Nagrody główne zostały ufundowane przez firmę Sabian oraz Yamaha, dodatkowo firma Music Partners, która dostarczyła na konkurs zestaw Sakae ufundowała dla zwycięzcy tuzin kompletów pałek Wincent. Uczestnicy grali na zestawach bębnów Yamaha i Sakae z talerzami Sabian (ewentualnie przywiezionymi przez siebie).

Podziękowania dla:
- organizatorów – Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny Opole (Wojtek Lasek)
- Centrum Edukacji Artystycznej
- patrona edycji i sponsora nagród Sabian (dystrybutor Music Info - Mariusz Kupczak i Ryszard Balcer)
- sponsora nagród i zestawu konkursowego Yamaha (Marek Lamert oraz Piotr Polak i Wojtek Jelicz)
- sponsora nagrody i zestawu konkursowego Sakae – Music Partners (Arek Przybył i Sebastian Adamczyk)
- portal Drumcover.pl i Bartek Szopix Czerniachowski za bazę zgłoszeń eliminacyjnych
- sponsora nagrody Przewodniczącego Jury – Tama Drums – Meinl Distribution (Marcus Lipperer)
- patronom medialnym – drumcover.pl i infodrum.pl (zdjęcia Ania Konopka)
- wszystkim uczestnikom eliminacji, półfinału i finału
- ekipie technicznej Drumfest, Hubertowi z Woodys Backline, a także niezastąpionej i jedynej pani Oli Niewiary.

jNews ModuleWiadomość HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi